Příběh klienta

- 18

Zdena Jirasová

Jmenuji se Zdeňka a je mi 65 let. Můj příběh začal v roce 2020 na vánoce, kdy jsem se smiřovala se svými 95 kg a nakupovala nové kalhoty a trička velikosti 46 a 48. Už nějakou dobu jsem měla od známé telefonní číslo na výživovou poradkyni, ale neměla jsem odvahu začít.

Zlom přišel v únoru 2021, kdy jsme si vyšli s manželem na běžky. „Co na sebe?“ Spoléhala jsem se na elastické kalhoty, ale byly mi malé. Tak jsem vyrazila, no, spíš jsem se ploužila, s bundou přes rozepnuté kalhoty. „To není možné, za chvíli nebudu stačit ani vnoučatům.“ Bojovala jsem se sebou, jestli na číslo poradkyně zavolat, nebo ne.

První návštěva u Viki proběhla 24.2.2021, měla jsem tehdy 94 kg. Že to vyzkouším, jsem se rozhodla hned. Zpočátku to bylo dost těžké – vynechat pečivo, chleba a večerní mlsání (oříšky, mandle, brambůrky) a taky odpoledne něco sladkého ke kávě.
Byla jsem na sebe přísná a dodržovala režim. Další návštěva byla úspěšná, zhubla jsem o pět kilo. Později to šlo tak 1 až 1,5 kg za 14 dní.
Teď je 1. října a já mám 76 kg. Zhubla jsem o 18 kg.
Jsem nesmírně ráda, že jsem to s mou výživovou poradkyní a za podpory rodiny dokázala. Teď nesmím polevit a musím se dál hýbat a cvičit.

Všem, co mne podporovali mnohokrát děkuji.

14. 10. 2021