Příběh klienta

- 20

Pavla Filipcová

Už od dětství jsem byla, jak se říká, „holka krev a mlíko“, ale vždy jsem měla spoustu energie, dělala mnoho aktivit a má váha nebyla nikdy problém. Ale když jsem po vysoké škole začala pracovat, vše jsem soustředila na pracovní výkon. A tak práce, která se pro mne stala prioritou, změnila kompletně moji životosprávu i životní styl. Nedostatek spánku, téměř nulový pohyb, k jídlu svíčková omáčka se šesti knedlíky v kantýně a k tomu nějakou oplatku u odpolední kávy. Po cestě z práce, kdy už jsem byla unavená si uvařit,  jsem si koupila kebab. Večer končíval sklenkou vína u seriálu. Takto vypadal můj běžný den. Šatník se mi neustále rozrůstal o velikosti 42, 44, a poté ještě větší. Menší velikosti jsem si úzkostlivě nechávala ležet ve skříni s vidinou toho, že někdy do nich přece shodím. Na jízlivé otázky rodiny a přátel na mou váhu jsem odpovídala, že až budu chtít, tak přeci zhubnu. Na tom nebude nic těžkého, myslela jsem si.

S novým rokem přišel impulz udělat si pořádek v osobním životě a já se rozhodla,  že konečně zapracuji i na své váze. Naivně jsem si řekla, že začnu jíst zdravěji a zmenším porce, to by mělo stačit. Do jídelníčku jsem zařadila polévky a saláty, ráno džusy a smoothies. Co jsem měla nachystané na svačinu do práce a nestíhala včas sníst, to jsem dojídala večer. K mému překvapení jsem ale nezhubla a kila šla stále pomalu nahoru. S pandemií okolo koronaviru jsem více pracovala z domu a také čím dál více trávila čas doma s vínem a čokoládou u seriálů.

S novým fiskálním rokem v práci přišla i marketingová kampaň na nové kalhoty. Paní ve skladu jsem řekla svou obvyklou velikost 44 a šla oblečení vyzkoušet. K mému údivu mi byly malé. Stejně tak dopadla i velikost 46.  Nakonec jsem odešla s kalhotami velikosti 48. V duchu jsem si právě řekla dost. Uvědomila jsem si, že sama to zřejmě nezvládnu a potřebuji poradit. Internet je plný spousty diet slibujících zázraky. Sama sebe jsem se ptala: Ale co když mi nebudou chutnat? Co jojo efekt? Nerozhodím si tím metabolismus?

Právě v té době jsem se dozvěděla o dietě mé blízké kamarádky. Byl to program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Kamarádka mi principy diety vysvětlila a současně mi ukázala další příklad z našeho okolí, kdy jiná slečna radikálně zhubla.

V duchu jsem si říkala, že tohle by mohla být ta správná cesta. Ještě ten den jsem proto sedla k počítači a začala hledat. Vážila jsem téměř 100 kg! Ještě není pozdě začít s tím něco dělat, řekla jsem si v duchu. Na konci jsme se domluvily na dalším setkání, a já odcházela domů s jidlem na další týden a plná odhodlání.

Na další kontrole jsem již viděla první výsledky -3 kila na tucích. A každé další sezení mě motivuje více a více společně s podporou Viki. I nyní, když lehce zhřeším a mám trochu černé svědomí, další konzultace mi dodá ten správný podnět pro to snažit se více, lépe a vytrvat. I tehdy, když se mi váha po čase hubnutí zastavila a já si říkala, že přišla krize, že už to dál nepůjde. K mému údivu jsem na dalším vážení zjistila, že jsem proměnila 2 kila tuků na 2 kila svalů! A tohle bych nezjistila, pokud bych hubla sama doma a upřímně si myslím, že by mě to pěkně demotivovalo a nejspíš bych to zajedla čokoládou.

Po čase si moje okolí i mí nejbližší začali všímat změny. K mé radosti i moje máma začala o 300 km dál docházet ke své poradkyni a nyní společně sdílíme nové recepty a zkušenosti. Naučila jsem se jíst 5-6 denně, až si kolegové v práci říkají, že vlastně pořád jím a hubnu zároveň.

Nyní znovu můžu dopnout své oblíbené džíny velikosti 42 a vybrat si stejné tričko se svou sestrou bez obav, že ve velikosti XXL nebude dostupné. Cítím se opět sebevědomě, plná energie a jsem po dlouhé době spokojena sama se sebou. Věřte, že krok pro změnu musíte udělat vy, ale nemusíte jít tou trnitou cestou sami, ale můžete jít společně se svým poradcem a programem The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

Moc děkuji své poradkyni Viki za veškerou podporu, rady a motivaci. Vím, že i po skončení programu se na ni budu moct kdykoliv obrátit. Bez ní bych to nedala.

11. 9. 2020