Příběh klienta

- 42 Kg

Monika Barvíková

Všechno to začalo v prosinci minulého roku…

Dostala jsem od přítele k narozeninám značkovou bundu velikosti XXL, podle něj dostatečně velkou abych ji zapnula. Přece nemůžu být tak tlustá! No asi jo, no.

Když jsem si svůj dárek měla přede všemi na oslavě zkusit, myslela jsem, že se hanbou propadnu. Přes pas jsem měla co dělat, přes prsa to bylo úplně špatné, v rukou a v ramenou praskaly švy. ? Ten den jsem se sama na sebe naštvala a řekla si dost!

Začátkem ledna jsem se od kolegy z práce dozvěděla o programu Cambridge Weight Plan. Dietám jsem nikdy moc nevěřila a byla velmi skeptická, ale moje alarmující váha a rostoucí obvod pasu mne donutily, abych jej vyzkoušela.

Vyhledala jsem si na stránkách nejbližšího poradce, Viki Handrychovou a sjednala si schůzku. Jsem člověk netrpělivý, a když se pro něco rozhodnu, potřebuji mít vše hned, takže jsem k Viki zavítala ještě ten den. Byla jsem velmi natěšená a zároveň nervozní, bála jsem se, jaké budu mít výsledky a měla jsem proč.

Výsledky byly strašidelné, váha 106 kilo, viscerální tuk na takové úrovni, že jsem se ani nevešla do tabulky na monitoru… O vodě v těle ani nemluvím. Katastrofa! Viki mě ale uklidnila, nabyla pozitivní energií a chutí se do toho pustit. Zároveň však správně odhadla, že bych si měla nechat vyšetřit štítnou žlázu.

Odcházela jsem od Viki nadšená a namotivovaná. Ostatně jako vždy po našem sezení. Je to ta nejlepší poradkyně! Na druhý den jsem se do programu pustila. Budu upřímná, prvních pár dní to pro mě nebylo vůbec jednoduché. Když se tím ale člověk prokouše, je to pak hračka. Kila jdou dolů velmi rychle, což je opravdu motivující.

Hlad jsem neměla a chutě na jídlo byly nic ve srovnání s touhou po štíhlé postavě. Měla jsem najednou energie na rozdávání, veškerá mlha v hlavě zmizela a já se cítila každým dnem lépe a lépe. S rostoucí energií jsem měla chuť se víc hýbat. Začala jsem tedy každý večer běhat. Později jsem k tomu přidala ještě silové tréninky pod dozorem trenéra. A v tom jsem se našla!

Bohužel vyšetření potvrdilo nedostatečnou funkci štítné žlázy. Vyděsila jsem se, když mi Viki řekla, že musíme program přerušit. Tak mě to bavilo a váha krásně klesala… Zůstala jsem však pod jejím dozorem, chodila na pravidelné kontroly, dodržovala domluvený jídelníček a denně sportovala. Po dalším vyšetření sem znova najela na sáčky a šlo to jako po másle.

Dny a měsíce uplynuly a já jsem po půl roce na své ideální váze, 68 kilo! Jsem o 38kg lehčí a i se tak cítím! Matně si vybavuji, kdy jsem takovou váhu měla naposledy a musela bych zabrouzdat až do období základní školy. Cítím se skvěle, jsem ve fantastické fyzické kondici a chlapi se za mnou zase otáčí, jak vypadám, ale z úplně jiného důvodu než vloni J.

Za svůj nový vzhled, za svou nynější váhu, za vynikající zdravotní stav a za nový koníček v podobě fitness vděčím Cambridge Weight Plan a hlavně báječné poradkyni Viki Handrychové, která mi byla po celou dobu velkou oporou.

A jestli bych do programu šla znovu? Stoprocentně! Bylo to to nejlepší rozhodnutí.

11. 6. 2019