Příběh klienta

- 20 Kg

Lenka Kosíková

Nikdy jsem nebyla hubené dítě, ale vždy jsem byla aktivní dítě. Rodiče mě vedli k sportu, byla jsem cvičitelkou aerobiku a sportem trávila spoustu času, takže i když jsem snědla spoustu sladkostí, tak jsem neměla problém s váhou. Až do doby studií a společného bydlení s partnerem, kdy už na cvičení nebyl čas.

Kila šla postupně nahoru. Z počátku mi to vadilo a zkoušela jsem různé diety, neúspěšně… Pak jsem si na své tělo zvykla a v nadváze našla i pozitiva, argumenty rodičů, že bych měla zhubnout mě nechávaly chladnou. Tady bych chtěla zmínit, že vždycky je nejdůležitější vaše hlava, vaše rozhodnutí a to, že to děláte kvůli sobě a pro sebe. Pokud o tom nejste přesvědčeni nebo prostě není ještě ta správná chvíle, šance na úspěch se snižuje v podobě slabé vůle.

Přišlo to v době, kdy jsem o svém těle vůbec neuvažovala a byla spokojená sama se sebou. Ležím na kosmetice a kosmetička mi vypráví o dceři, která je v programu Cambridge Weight Plan a zredukovala 20 kg za několik týdnů a že to fakt funguje…:-) To zní dobře, říkám si, pár týdnů to taky vydržím, tak to zkusím.

Hned druhý den jsem kontaktovala poradkyně v Praze a Viki byla první, která se mi ozvala (později jsem se dozvěděla, že i já jsem byla její první klientka v Praze), byla jsem rozhodnutá, měla přečtené stránky, takže mi už chyběly jen ¨sáčky¨. Začala jsem o víkendu s cílem většinu dnů prospat, ale ani to nebylo třeba.

Hlad byl asi jen první týden, chutě na sladké a únava pár dní. Každá návštěva u Viki mě jen povzbudila v pokračování, prostě to jde samo. Rychle jsem si zvykla i na úsporu času, který jsem trávila nákupy a vařením, takže jsem ráda, že jsem našla program, co opravdu funguje i chutná (ne vše, ale většina).

Nyní mám -23 kg a ten pocit, kdy se obleču do svých starých věcí a maturitního kostýmu je úžasný

Všem přeji pevnou vůli a Viki moc děkuji za pomoc.

Lenka K.