Příběh klienta

- 11 Kg

Lenka Čermáková

Původní váha 73 kg ,nová váha po několika týdnech 62 kg, úbytek 11 kg

Jmenuji se Lenka a je mi 54 let, žiji v Karlových Varech a s manželem podnikáme, což nám zabere většinu času. Vždy jsem si ale dovedla najít prostor na své pohybové aktivity, které mě dobíjejí celý můj aktivní život. Ráda cestuji, pravidelně jezdím na kole, chodím již roky do fitka, na pilates a také mé zaměstnání rozhodně není sedavé. I přes tyto aktivity jsem pomalu začala nabírat kila navíc a necítila jsem se z tohoto důvodu dobře.

Ke Cambridge Weight Plan mě přivedla má sestra Irena 51, která na jejím základě zredukovala úžasných 30 kg. Byla z toho tak nadšená a tak jí to slušelo, že mě inspirovala k rozhodnutí, že to také zkusím. Byla mi doporučena poradkyně Ing. Viki Handrychová, se kterou jsme si ihned, jak se říká, “padly do oka“.

Vše mi pečlivě vysvětlila a vždy mě podpořila, když jsem měla nějaký problém. Těch se naštěstí neobjevilo moc. Měla jsem velký vzor ve své úspěšné sestře, tak jsem všechny rady dodržovala na 99%, protože jsem věděla, že tento program funguje. Poradkyně používala velice chytrý přístroj InBody, který mi vyhodnocoval úspěchy v grafu a dokonce mi poradkyně nabídla diagnostiku cév přístrojem MaxPulse. Při každé kontrole jsem měla hezký přehled všech měřených hodnot.

Už si moc nepamatuji, že bych s novou stravou nějak bojovala, spíše se mi vrací ten báječný pocit, že při každé kontrole šla váha dolů a cítila jsem se celkově velice dobře a paní Viki mě chválila. Vlivem změny životního stylu mě opustily zdravotní neduhy, které mě dlouhodobě trápily např. bolest nohou z důvodu patní ostruhy, vyčistil a vypnul se mi obličej a přestala mě bolet záda. Nebylo to pouze z důvodu ztráty hmotnosti, ale program působí i očistně. Dle mého laického pohledu jsem v programu nepřijímala žádný bílý cukr ani sůl, což jsou složky, které nám evidentně ničí zdraví při běžném stravování. Naopak všechny suroviny v každé denní dávce, mé tělo zcela využilo.

Sáčky s pokrmy mi opravdu chutnaly a ráda si udělám koktejl i po ukončení jednotlivých kroků. Stále jsem v péči své poradkyně i nyní, když se snažím svou váhu udržet, ale ten boj už bude hlavně na mně.

Každému bych přála, aby zažil ten báječný pocit, když vaše okolí evidentně vidí změny na vašem těle, když vás všichni chválí, když vám v obchodě padnou všechny šaty a hlavně, když se začnete cítit hrdá, že jste to dokázala. To přeci za to malé omezení v zažitých stravovacích stereotypech stojí, ne?